Seviye Tespit Sınavına Katıl
Hemen Yaz
Hemen Ara

Aile Birleşimi Sınavı Almanca

Aile Birleşimi Sınavı Almanca

Göçmenlik sürecinde önemli bir adım olan bu sınav dil yeterliliğinizi değerlendiren kritik bir aşamadır. Firmamız profesyonel dil uzmanları ve tecrübeli eğitmenlerden oluşan kadrosuyla size en etkili şekilde destek sağlamaktadır. Sınav sürecini anlamanız başarıya ulaşmanız adına bizim için önceliklidir. 

Hem dil becerilerinizi hem de sınav stratejilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için sunduğumuz özel derslerle hedeflerinize daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlıyoruz. Sınav öncesinde ve sonrasında size rehberlik etmek sürecinizi kolaylaştırmak adına buradayız. Sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için sürekli olarak kendimizi geliştiriyor ve güncel bilgilerle donatılmış bir eğitim programı sunuyoruz. Güvenilir kaliteli ve kişiye özel hizmet anlayışımızla Aile Birleşimi Sınavı Almanca konusunda sizleri başarıya taşımaktan mutluluk duyuyoruz.

Sınav içeriği

1.Hören (dinleme) bölümü:

Üç bölümden oluşur. Yaklaşık olarak 20 dakikadır. İlk ve üçüncü bölümleri iki kere dinleme hakkınız vardır lakin ikinci bölümü yalnızca bir kez dinleyebilirsiniz.

2. Lesen (Okuma) 

Bu kısım da dinleme gibi üç bölümden oluşuyor ve yaklaşık olarak 25 dakikadır. Verilen metinleri okuyarak doğru veya yanlış işaretlemesi yapmanız isteniliyor. 

3. Schreiben (Yazma)

Bu kısım iki bölümden oluşuyor ve yaklaşık olarak 20 dakikadır. İlk bölümde minik bir parça veriliyor ve bu parçaya göre verilen tablodaki boşlukları doldurmanız isteniliyor. İkinci bölümde ise size bir konu ve ne yazmanız gerektiğini üç madde ile açıklıyorlar ve buna göre bir mektup yazmanızı istiyorlar. 

4. Sprechen (Konuşma)

Bu kısım üç bölümden oluşuyor ve yaklaşık olarak 15 dakikadır. İlk bölümde kendinizi tanıtmanızı istiyorlar. Burada özellikle adınızı, yaşınızı, memleketinizi, oturduğunuz yeri, konuşabildiğiniz dilleri, mesleğinizi ve hobilerinizi iyi bilmeniz gerekiyor. 

İkinci bölümde bir tema üzerinden kelimeler veriliyor. Bir kelime seçiyorsunuz ve seçtiğiniz kelimeyle birlikte belirlenmiş temayı kullanarak karşınızdakine soru soruyorsunuz. Karşınızdaki cevap verdikten sonra bir başka kelime seçiyor ve yine bu belirlenmiş tema ile size bir soru yöneltiyor

Soruyu anlayarak cevap vermeniz gerekiyor.

Üçüncü kısmı ikinci kısımdan ayrılan tek fark ise kelimeleri size vermiyor. Kullanmanız gereken kelimelerin sadece resimleri var. Seçtiğiniz resimdeki kelimeyi kullanarak soru soruyor ve sorulan soruya cevap veriyorsunuz.

Aile Birleşimi Sınavı Almanca Hazırlık Aşamaları

Aile Birleşimi Sınavı Almanca hazırlıklarınızda size özel çözümler sunan firmamız göçmenlik sürecinizde önemli bir adımı daha kolay ve başarılı bir şekilde atmanızı sağlamak amacıyla yanınızda.

Hazırlık aşamalarında sizlere en etkili ve kişiye özel bir eğitim programı sunuyoruz. Uzman dil eğitmenlerimiz dil becerilerinizi hızla geliştirmeniz ve sınavın spesifik gereksinimlerine uygun olarak hazırlanmanız konusunda sizi yönlendiriyor. Başlangıçtan itibaren sınav gününe kadar olan süreçte profesyonel rehberlerimizle her adımda yanınızda oluyoruz.

Şişli Amerikan Kültür sizin hedeflerinize odaklanarak başarıya ulaşmanız için en uygun yöntemleri sunan bir partner olarak Aile Birleşimi Sınavı Almanca hazırlık sürecinizde yanınızda olmaktan memnuniyet duyar.